Ви впевнені, що хочете видалити товар із кошика?

Вімблдонський турнір - історія та цікаві факти

Вімблдонський турнір - історія та цікаві факти

28 червня на кортах Всеанглійського клубу лаун-тенісу і крокету стартує 134-й за ліком турнір серії Grand Slam - Вімблдонський тенісний турнір.

Цьогорічний розмір призового фонду скоротився на 8% і становить 35 мільйонів фунтів стерлінгів (близько 49,4 млн доларів США).

На Вімблдонському турнірі зіграють всі найсильніші тенісисти планети. за винятком Рафаеля Надаля та Наомі Осаки.

Розповімо вам деякі цікаві факти з історії одного з найпрестижніших тенісних турнірів:

  • Перший турнір було проведено у 1877 році. Змагання було організовано з метою заробити на газонокосарку для гравців у крокет. Приз першому переможцю становив 12 гіней та срібний кубок від спортивного журналу The Field. Його поміж 22-ох учасників виборов Спенсер Гор. У фіналі він переміг Вільяма Маршалла - 6:1, 6:2, 6:4.
  • Головний приз жіночого турніру має назву  «блюдо Роузвотер». Назва «Роузвотер» походить від rosewater - трояндова вода. Це данина англійській традиції мити руки після їжі трояндовою водою (водним розчином компонентів ефірної олії троянди). Переможниці Вімблдона отримують 35-сантиметрову репліку. В центрі блюда зображена Софросюне - уособлення поміркованості, поєднання мудрості і моральної чистоти, яку помилково приймають за Венеру (Venus).

  • У чоловіків трофей має вигляд  кубка. Зроблений він із позолоченого срібла. Верхівка кубка прикрашена ананасом. У музеї Вімблдону існує версія, що в 17-18 столітті отримати фрукт було великою честю в аристократичних колах. У Великобританії ананас не вирощувався і його довозили із-за кордону.

В 2008 році місце для гравіювання прізвищ чемпіонів скінчилось. Тому до кубка довелось приробити цоколь.

  • 40 років гравіюванням імен переможців на тенісних трофеях турніру займалась одна людина - Роман Золтовскі. Емігрант з Польщі довгий час жив у Вімблдоні. Після 1989 року його сім'я повернулась на батьківщину. Але кожного року майстер отримував листа від організаторів з проханням прибути на турнір. Золтовскі сідав у машину і вирушав у 1400-кілометрову мандрівку. Тільки одного разу, через ремонт машини, майстер був вимушений скористатись літаком. Але його інструменти викликали підозру у служби безпеки аеропорта.

Гравіювання одного прізвища займає 18 хвилин.

 

Результати турнірів:

Tennis Europe Junior Tour

Ukrainian Junior Open. 12/06/2021 - 19/06/2021. Категорія: 1. Ірпінь

U16. Чоловіки. Фінал. Петр Брунцлік (Чехія) - Якуб Єнджейчак (Польща) - 6:2, 6:0.

U16. Жінки. Фінал. Єва Галієвська (Україна) - Влада Владсон (Литва) - 6:1, 6:3.

U14. Чоловіки. Фінал. Федеріко Чіна (Італія) - Тімофей Дерепаско (Росія) - 6:1, 6:2.

U14. Жінки. Фінал. Марія Головіна (Росія) - Дора Місковіч  (Хорватія) - 6:2, 6:2.

Коментарі відсутні

Зареєструйтесь, для того щоб залишити коментар!