Ви впевнені, що хочете видалити товар із кошика?

Корисні поради - як вибрати тенісну ракетку для великого тенісу

Як вибрати тенісну ракетку

Останнім часом популярність великого тенісу стрімко зросла у спортивному світі в цілому, і Україні - зокрема. Щодня збільшується кількість маленьких діток і дорослих тенісистів-любителів, які приходять в спеціалізовані школи або заклади з проханням дати їм шанс проявити себе на кортах. Багато з них можуть вирости в справжніх професіоналів, але вже зараз необхідно думати, що потрібно для успішності гравців, які починають кар'єру тенісистів. Спершу потрібно знати, як вибрати ракетку для великого тенісу, яка буде зручною і підійде під певний ігровий стиль.

Виробники тенісних ракеток

У тенісі більшість гравців використовують ракетки всесвітньо відомих брендів. Їх кількість не така велика, але завдяки широкому асортименту і модельному ряду, з вибором проблем не існує.

На сьогодні переважно підбір ракетки для великого тенісу здійснюється з продукції таких виробників, як:

Сучасні тенісисти-професіонали, в основному, ракетки вибирають тих компаній-виробників, з якими у них підписані спонсорські контракти. Це грає на руку двом сторонам - виробник впевнений в рекламі свого продукту конкретними тенісистами, тоді як спортсмени вправі замовляти виготовлення ракеток за власними побажаннями для покращення комфорту під час гри.

Які ракетки для тенісу існують

Ракетки є головним інструментом великого тенісу. Тому, при їх виборі, потрібен ретельний підхід і розсудливість, оскільки від цього залежить успішність в офіційних іграх на будь-якому турнірі, в якому гравці беруть участь.

Важливо знати! Виробництво тенісних ракеток має різні технології, від чого напряму залежить комфорт і успіх в іграх.

Вибрати тенісну ракетку пропонується з трьох видів матеріалів:

1. Алюмінієві. Найбільш проста конструкція і доступна за ціною ракетка. Ідеально підходить для новачків і сприяє отриманню цінного досвіду, як правильно тримати ракетку в руках для нанесення ударів. Алюміній володіє легкістю і чутливістю, що дозволяє початківцям-тенісистам уникнути різних пошкоджень і зберегти здоров'я.

2. Композитні з графіту. Цей тенісний атрибут виготовлений з графіту з додаванням алюмінію в обід, за допомогою якого набагато зменшується загальна вага. Найчастіше, композитні ракетки використовують дівчата, юніори або люди старшого віку. Відзначається, що такі ракетки мають підвищену точність передачі відчуттів нанесених ударів. Вважається, що цими ракетками легше грати в порівнянні з іншими.

3. Графітні. Найміцніші і «професійніші» тенісні ракетки. Кожен виробник виготовляє графітні тенісні ракетки із застосуванням різних технологій і домішок. Саме тому фахівці рекомендують випробувати декілька різних варіантів, після чого зупинити вибір на більш комфортній ракетці для гри у великий теніс.

Важливо знати! Ракетки для гри у великий теніс з цільного графіту або графіту з домішками - набагато якісніші і ефективніші в порівнянні з алюмінієвими і композитними.

При правильному зберіганні (не допускати прямого потрапляння сонячних променів, вологи та холоду) графітні ракетки можуть служити вірою і правдою тривалий час, не втрачаючи при цьому найкращих ігрових якостей. Вони здатні витримувати найбільш важкі випробування 5-сетовими матчами в будь-яких кліматичних умовах, зберігаючи основні властивості при аномальній спеці або грі в холодну пору.

Як правильно вибрати ракетку для тенісу

Перед тим, як підібрати тенісну ракетку, рекомендується звернути увагу на основні характеристики. Професійні тенісисти виділяють наступні параметри:

  • Довжина;
  • Розмір голови;
  • Вага;
  • Розмір ручки;
  • Баланс;
  • Струнна формула.

Довжина

Турнірними правилами встановлена допустима довжина ракетки - 27-29 дюймів / 68,58-73,66 см. Стандартні ракетки довжиною 27 дюймів. Більш довгі допомагають "дістати" мяч при гри з відскоку, збільшують важіль при подачі і трхи силу удару. 

дитячі тенісні ракетки мають довжину від 17 до 26 дюймів. Довжина підбирається в залежності від віку і зросту дитини.

Вік Довжина ракетки
1-4 роки 17"
3-5 років 19"
5-6 років 21"
7-8 років 23"
8-9 років 24"
9-10 років 25"
10+ років 26"

 

Також при виборі слід взяти до уваги рівень координації дитини - чим вона вища, тим довшу ракетку можна купувати. З ростом дитини і збільшенням майстерності володіння ракеткою, можна буде збільшувати вагу і довжину тенісного інструменту.

Важливо!! Не потрібно забувати, що дитині не варто грати ракеткою котра довша від призначеного стандарту, адже в іншому випадку це може негативно відоразитися на техніці гри. Ракетка не повинна доторкатися до підлоги в опущеній вниз руці дитини.

 

Розмір голови

Виробники тенісних ракеток пропонують дорослим гравцям варіації в діапазоні 95-110 дюймів. Тенісистам, які тільки починають свій шлях в цьому захоплюючому виді спорту, радимо вибирати ракетку з великим розміром голови, оскільки у них збільшений центр для потрапляння по м'ячу і покращена передача сили під час удару.

Переважно, ракетки з великими головами мають розширений обід, що дозволяє пом'якшити неприємні больові відчуття. Також актуальними такі ракетки стають для гравців похилого віку, або тим, хто свого часу отримував травми руки в областях кістки або ліктя.

Оптимальним розміром голови професійної тенісної 27-дюймової ракетки вважається розмір до 100 дюймів. Вони дають кращі ігрові якості і сприяють грі на тенісних кортах в будь-яку погоду.

Вага тенісної ракетки

Важливим критерієм підбору ракетки для великого тенісу є вага. Тут потрібно врахувати власні фізичні показники та середню частоту нанесення ударів по м'ячу. Вага найбільш популярних в тенісі 27-дюймових ракеток може варіюватися від 255 г. до 340 г. Деякі професійні гравці грають ракетками, важчими від 340 г.

Вага ракетки (в грамах)

Кому підходить

255 – 275

Дітям до 12 років і початківцям жінкам-любителям.

275 – 285

Юніорам до 15 років и початківцям чоловікам-любителям.

285 – 300

Чоловікам і жінкам, які займаються великим тенісом більше 1 року.

понад 300

Професійним гравцям.

Важливо враховувати, що при зміні ракетки на більш важку (навіть на 10 грам), істотно змінюються відчуття і підвищується ризик отримання травми руки (в основному, страждають м'язи). Щоб уникнути цього рекомендується більш важку ракетку застосовувати поступово, щодня збільшуючи кількість часу гри нової ракеткою на 30-40 хвилин.

Розмір ручки

Виробниками ракеток для великого тенісу розмір ручки наноситься цифрами від 1 до 5. Щоб вибрати ракетку для тенісу, потрібно пам'ятати про важливе правило одного сантиметра - якщо при обхваті рукою відстань між середнім і великим пальцями складає 1 см. - розмір підібраний правильно і рекомендується грати даної ракеткою. Якщо ж він відсутній - потрібно придивитися до ракеток з розміром ручки побільше.

Описание: A description...

При іграх ракеткою з невідповідним розміром існує підвищена ймовірність отримати травму або весь час відчувати дискомфорт в м'язах рук.

 

Баланс

Для визначення балансу, потрібно на вказівному пальці розмістити центр ракетки.

Баланс

Кому підходить

Рівновага

Вважаються універсальними ракетками і підходять гравцям з різним стилем гри.

В сторону голови

Більше підходять тенісистам, які полюбляють агресивну атакуючу гру.

В сторону ручки

Для любителів контрольованої і спокійної ефективної гри без різких ударів.

Струнна формула

Ця формула означає кількість струн, розміщених вздовж і поперек ракетки. Наноситься маркування через дріб. Наприклад, x / s, де x - кількість струн вздовж, s - поперек. Чим більше присутніх струн - тим жорсткішою буде ракетка. Ширина в ободі безпосередньо впливає на ударну частину і збільшується сила удару. Але, при таких показниках погіршуються аеродинамічні властивості. Професіонали рекомендують користуватися ракетками, ширина обода яких не перевищує 2 см.

Як підібрати тенісні ракетку і м'яч

Важливо знати! Під розмір ракетки підходять м'ячі з певними особливостями!

Якщо з ракетками все більш-менш зрозуміло, то потрібно дізнатися, які м'ячі підібрати для гри. Існує три види м'ячів, якими грають у великий теніс:

  • Червоні. Володіють найбільшим розміром, втрата відскоку від покриття корту дорівнює 75%. Розраховані на ракетки найменших розмірів голови і діток віком 4-6 років. Підійдуть ракетки 19-23 дюймів.
  • Помаранчеві. Володіють втратою відскоку 50%. Рекомендовані для гри діткам 6-8 років. Ракетки - 25 дюймів.
  • Зелені. Професійні м'ячі з відскоком 25%. Оптимальний варіант ракетки - 26 дюймів. Для діток 8-10 років.

 

Коментарі відсутні

Зареєструйтесь, для того щоб залишити коментар!