Ви впевнені, що хочете видалити товар із кошика?

Ролан Гаррос - перші втрати серед українців. Цікаві факти з історії Ролан Гаррос.

Ролан Гаррос - перші втрати серед українців

30 травня на кортах Парижа стартує 125-й за ліком Відкритий чемпіонат Франції з тенісу. Для того, щоб потрапити до основної сітки турніру семеро українських тенісистів розпочали виступи на стадії кваліфікації. Зокрема, вчора Сергій Стаховський впевнено стартував в першому раунді перемігши португальця Жоау Домінгеша (№226 АТР) - 7:5, 6:4. В другому колі українець гратиме проти Таро Даніеля з Японії (№112 АТР).

Пробилась до наступного раунду кваліфікації Катаріна Завацька (№129 WTA). Українська тенісистка розгромила іспанку Крістіну Буксу 6:2, 6:1. Сьогодні на нашу спортсменку чекає зустріч з словачкою Крістіною Кучовою.

Не зуміла виграти матч першого кола кваліфікації Дар’я Снігур (№208 WTA). Вона поступилась дев'ятій сіяній італійці Елізабетті Коччаретто (№113 WTA) - 3:6, 6:2, 1:6.

У важкому трисетовому поєдинку Леся Цуренко змогла перемогти американку Даніель Лао (№218 WTA) - 6:1, 4:6, 7:6(0). Гра тривала понад дві з половиною години. У третьому сеті Леся змусила похвилюватись українських вболівальників. Спортсменка вела 5:0 з двома брейками. Але дозволила Даніель Лао зрівняти рахунок. Справа дійшла до тай-брейку, на якому Цуренко не віддала суперниці жодного очка. У другому колі на Лесю чекатиме зустріч з польською тенісисткою Магдаленою Фрех.

Цікаві факти з історії Ролан Гаррос:

• У 2021 року призовий фонд Ролан Гаррос складе €34,367,215. У порівнянні з минулим роком сума призових скоротилась  на 10,5% (2020 - €38 мільйонів). Переможець отримає чек на €1,400,000.  За участь у третьому раунді кваліфікації тенісисти отримають €25,600. Ця сума більше за передбачену для гравців у першому та другому колах основної сітки (11 та 17 тисяч відповідно);
  • Більше всіх перемог на рахунку Рафаеля Надаля - 13. У жінок попереду американка Кріс Еверт - 7 титулів;
  • У 1999 році в фіналі турніру грали українець Андрій Медведєв та американець Андре Агассі. Наш тенісист вів 2:0 по сетах і 3:2 з брейком у третьому, але зрештою програв матч - 6:1, 6:2, 4:6, 3:6, 4:6;

• Найкоротший матч в історії турніру було зіграно у 1988 році. Штеффі Граф перемогла Наташу Звєрєву – 6:0, 6:0 (34 хвилини). У чоловіків рекорд належить Карелу Новачеку та Едуардо Бенгоечеа. Їх зустріч тривала 29 хвилин. Рахунок матчу 6:0, 6:0, 6:0 (1987 рік);
  • Французька тенісистка Наталі Тозья 18 разів брала участь у турнірі.