Ви впевнені, що хочете видалити товар із кошика?

Як вибрати ракетку

Як вибрати ракетку

 

Швидше за все, як і більшість наших клієнтів, Ви вже маєте уявлення про те, якого типу ракетку шукаєте. І напевно Ви хочете купити ракетку кращу за ту, що є у Вас зараз - таку, яка давала б більше контролю, сили або комфорту, або все разом. Проте, якщо Ви читаєте цю статтю, Ви, ймовірно, не знаєте точно, яка ракетка максимально Вам підійде, а з огляду на кількість різних думок і оглядів, та й сама різноманітність ракеток в сучасному тенісі, вибір стає вкрай складною штукою. Для того щоб спростити для Вас це завдання, ми описали нижче основні характеристики ракеток і то, як

вони можуть вплинути на Вашу гру.

Описание: A description...

Рекомендуємо також читати наші огляди, де Ви можете отримати детальну інформацію від професійних тенісистів про те, як кожна ракетка поводить себе на корті. У серії оглядів про технології і матеріали для виготовлення ракеток, а також про їх ігрові характеристики ми будемо використовувати переважно термінологію, прийняту в світовому тенісному співтоваристві, по можливості приводячи українські аналоги, якщо такі є.

 

Отже, все тенісні ракетки діляться на три основні категорії:

 

Категорія 1: Силові ракетки або ракетки для вдосконалення гри

Power or Game Improvement Racquets - це термін, який використовується виробниками ракеток для позначення ракеток, орієнтованих, перш за все, на силу удару, це ракетки для новачків. У більшості таких ракеток достатньою великий розмір головки oversize і super-oversize (107-135 дюймов2 / 690-871 см2), при цьому вони досить легкі (8-9,5 унцій / 227-270 грамів), довгі (27-29 дюймів / 68,5-73.5см), жорсткіші і збалансовані в голову або в центр, щоб зосередити вагу в центрі удару. Вони розроблені для гравців з коротким повільним замахом, які хочуть збільшити силу удару.

 

Категорія 2: Перехідні ракетки

Tweener Racquets - це вже не ракетка новачка, але ще і не інструмент професіонала, хоча можуть поєднувати в собі певні переваги і того, і іншого, за рахунок величезної варіативності. Такі ракетки важать 9,5-11 унцій / 270-312 грамів, збалансовані можуть бути як завгодно, мати головку midplus (95-102 дюйма 2 / 593-658 см2), що робить удар більш контрольованим, ніж з головкою oversize, але при цьому досить потужним, часто злегка подовжена (27,5-28 дюймів / 69-71см). Ці ракетки забезпечують від середньонизкої до середньовисокої силу удару і розраховані на вмілих гравців, яким важлива маневреність та контроль.

Описание: A description...

Категорія 3: Професійні ракетки

Control or Player's Racquets - ракетки, використовувані професіоналами або гравцями дуже високого рівня, які беруть участь в змаганнях. Як правило, такі ракетки важче (11,5-13 унцій / 326-370 грамів), мають невеликі головки (85-98 дюймов2 / 548-632 см2), більш тонкий, гнучкий обід, зазвичай трохи більше збалансовані в головку. В результаті, ми отримуємо ракетку, яка забезпечує не стільки силу удару, скільки контроль за м'ячем. Така ракетка може бути стандартною або збільшеної довжини.

Описание: A description...

Вибираючи ракетку, слід врахувати наступне:

Розмір головки

Сила удару безпосередньо пов'язана з розміром головки ракетки. За інших рівних, велика головка забезпечить більше сили, ніж маленька. У великої головки більше площа удару, і так званий sweetspot – центральна(ударна) область струн, вона легше пробачає удари не центром ракетки. Сучасні ракетки можуть мати головку розміром від 85 до 135 дюймов2 / 548-870 см2, але більшість укладаються в межі від 95 до 110 дюймов2 / 613-710 см2. Такі розміри дозволяють досягти компромісу між силою удару і контролем за м'ячем. Взагалом, ракетки з головою поменьше - для професіоналів, які шукають контроль, ракетки з головою побільше - для початківців, які потребують сили і більшої поверхні для удару.

Описание: A description...

Довжина

Турнірними правилами встановлена допустима довжина ракетки - 27-29 дюймів / 68,58-73,66 см. Стандартні ракетки наближаються до нижнього порогу, довші допомагають "дістати" м'яч при грі з відскоку, збільшують важіль при подачі і трохи силу удару. Для більшості гравців перейти зі стандартною ракетки на трохи подовжену не складно. Більшість подовжених ракеток легше, хоча не всі, це зроблено для того, щоб зберегти керованість, інакше ракетка стане просто громіздкою.

Описание: A description...

Вага і баланс

Ці дві характеристики найбільше впливають на те, як ракетка поводиться в ваших руках на корті. Кілька базових понять - важка ракетка дає велику силу удару, і краще гасить вібрації, ніж легка (при інших рівних). Легка ракетка краще в керованості, що дозволяє швидше оперувати нею на корті, наприклад, робити замах. Якщо все це так, постає питання, чи не буде легка ракетка, за рахунок швидкого замаху давати ту ж силу удару, що і важка, за рахунок більш повільного замаху? Дискусії з цього приводу почалися в 1990 році, коли Wilson випустила свою першу ракетку Hammer. До цього ракетки в середньому важили 12-13 унцій (340-370 грамів) і в більшості своїй були збалансовані в ручку. Нова ракетка Wilson схудла до 10-11 унцій, тобто майже на 60 грамів, з балансом в голову. Ідея була в тому, щоб поліпшити керованість, не відмовляючись від сили, шляхом концентрації ваги в зоні удару. З тих пір вага ракетки неухильно зменшувалась і зараз вона в основному знаходиться в районі 10 унцій / 283 грами. Але чи завжди легше значить краще? І яка вага підійде саме під Вашу гру? І що з балансом: у головку, в ручку або взагалі по центру? Щоб зрозуміти це, потрібно знайти для початку точку відліку. Скільки важить Ваша нинішня ракетка, як вона збалансована? До речі, якщо Ви цього не знаєте, можете написати нам лист, і ми надішлемо Вам її технічні характеристики, якщо це можливо.

А тепер спробуйте зрозуміти, що б Ви хотіли змінити в своїй ракетці. Ось кілька моментів для орієнтації.

Більш важка ракетка, збалансована в ручку - такими ракетками воліють грати більшість професійних гравців, це саме традиційне співвідношення балансу і ваги. Така ракетка підходить тому, хто більше потребує контролю над м'ячем, а щоб надати удару силу, йому не потрібна допомога ракетки.

Описание: A description...

Розмір ручки

Візьміть ракетку в долоню. Обхопіть ручку правою рукою, а вказівний палець лівої руки помістіть в зазор між кінчиками пальців і долонею руки, що тримає ракетку. Якщо вказівний палець вільно поміщається в цьому зазорі, то така ручка вам підходить. Правильність вибору визначається наявністю відчуття комфорту. У будь-якому випадку, вибирайте максимально велику ручку, з якою вам комфортно грати.

Ми використовуємо американську систему розмірів ручки ракетки, але якщо Вам зручніше орієнтуватися по європейській, нижче таблиця для легкого переводу стандартів.

Описание: A description...

Струнний малюнок

 

Як Ви вже, напевно, знаєте, ще одним важливим параметром є струнна формула. Від неї залежить наскільки накрученим буде удар, який контроль м'яча, як часто будуть рватися струни. Серед тенісних виробників існує великий вибір струнних малюнків, наприклад 16/15, 16/19, 18/20 і інші. Чим менше кількість струн, тим більше вийде накручувати м'яч, за рахунок великих проміжків, сильніше буде летіти після удару м'яч і частіше будуть рватися струни. Якщо Ви віддаєте перевагу контролю м'яча вибирайте ракетку з більшою струнної формулою, при цьому Ви будете рідше натягувати нові струни. Ми радимо вибирати ракетку, яка буде відповідати вашому стилю гри і з якою Ви будете відчувати себе комфортно на корті.

Коментарі відсутні

Зареєструйтесь, для того щоб залишити коментар!