(068) 252 31 20 (073) 011 33 38

Як вибрати ракетку

Ймовірно Ви, як і більшість наших клієнтів, маєте уяву, яка ракетка Вам потрібна. Але Ви невпевнені до кінця яка ракетка підійде найбільше. А враховуючи різноманіття думок та поглядів, а тим більше ракеток які є на ринку, вибір стає важчим, ніж очікувалося. Щоб спростити Вам завдання, ми описали нижче головні характеристики ракеток, та як ці характеристики можуть вплинути на вашу гру.

Всі ракетки діляться на три основні категорії:

Категорія 1: Силові ракетки або ракетки для покращення гри (Power or Game Improvement Racquets)

Це ракетки орієнтовані в першу чергу на силу удару, це ракетки для початківців. У більшості цих ракеток є достатньо великий розмір голови - oversize та super-oversize (107-135 дюймов2 / 690-871 см2), при цьому вони є достатньо легкі (8-9,5 унцій / 227-270 грамів), довгі (27-29 дюймів / 68,5-73.5 см), жорсткіші та збалансованіші у бік голови ракетки або в центр. Вони розроблені для гравців з коротким, повільним замахом які хочуть збільшити силу удару.

Категорія 2: Перехідні ракетки (Tweener Racquets)

Це вже не ракетка для початківця, але ще і не для професіонала, хоча можуть суміщати в собі певні переваги того й іншого, за рахунок великої варіативності. Такі ракетки важать  9,5-11 унцій / 270-312 грамів, можуть бути по різному збалансовані, мають голову midplus (95-102 дюйма 2 / 593-658 см2), що робить удар більш контрольованим, ніж з головою oversize але при цьому достатньо потужним. Іноді ця ракетка є трохи подовжена  (27,5-28 дюймів / 69-71см). Ці ракетки забезпечують від середньонизької до середньовисокої силу удару, вони розраховані на граючих часто аматорів, які потребують маневрування та контроль.

 

Категорія 3: Професійні ракетки (Control or Player's Racquets)

Ракетки, що використовуються професіоналами або гравцями дуже високого рівня, які приймають участь у змаганнях. Зазвичай, такі ракетки важчі (11,5-13 унцій / 326-370 грамів), мають невеликі голови (85-98 дюймів2 / 548-632 см2), більш тонкий, гнучкий обід зазвичай, збалансований в голову. Ця ракетка забезпечує не стільки силу удару, а контроль за м'ячем. Вона стандартна або подовжена.

Вибираючи ракетку варто враховувати наступне:

 Розмір голови ракетки:

Сила удару безпосередньо пов'язана з розміром голови ракетки. При інших рівних показниках, велика голова забезпечить більше сили ніж маленька. У більшої голови більше площа удару, та так звана  sweetspot — центральна частина струн, вона частіше пробачає удари не центром ракетки. Сучасні ракетки мають різні розміри але більшість вкладається в межі від 95 до 110 дюймів2 / 613-710 см2. Такі розміри дозволяють досягти рівноваги між силою удару і контролем за м'ячем. Отже, більша голова ракетки для початківців, а менша для професіоналів.

Довжина

Турнірними правилами встановлена довжина ракетки 27-29 дюймів / 68,58-73,66 см. Стандартні ракетки наближаються до нижнього порогу, більш довгі допомагають при грі з відскоку, збільшують важіль при подачі, та трошки силу удару. Для більшості гравців перейти зі стандартної на трохи подовжену ракетку не складає проблеми. Більшість подовжених ракеток легше, хоч і не всі, це зроблено щоб зберегти керованість, інакше ракетка стане громіздкою.

Вага і баланс

Ці дві характеристики більше всього впливають на поведінку ракетки. Важка ракетка віддає більшу силу удару, і краще гасить вібрації, ніж легка (при інших рівних показниках). Легка ракетка краще керована, що дозволяє швидше робити замах та деякі інші дії на корті. Але є ще деякі тенісні терміни, баланс в голову, в ручку або взагалі по центру.

Більш важка ракетка, збалансована в ручку — такими ракетками грає більшість професіоналів, це традиційне співвідношення балансу і ваги. Такі ракетки підходять тим, хто потребує більшого контролю за  м'ячем, щоб надати м'ячу сили їм непотрібна допомога ракетки.

Розмір ручки

Візьміть ракетку в руку. Обхопіть ручку правою рукою, а вказівний палець лівої руки поставте в проміжок між кінчиками пальців і долонею, що тримає ракетку. Якщо вказівний палець вільно розміщується в проміжку, тоді ця ручка Вам підходить. В будь-якому випадку вибирайте більшу ручку з якою Вам комфортніше грати.

   

Європейський розмір

Американський розмір

Призначення

1

1/8

Дитяча

2

1/4

Юнацька

3

3/8

Жіноча/Чоловіча

4

1/2

Жіноча/Чоловіча

5

5/8

Чоловіча

6

6/8

Чоловіча

7

7/8

Чоловіча

Струнний візерунок

Як Ви вже знаєте, ще одним важливим параметром є струнна формула. Від неї залежить яка сила обертання надається м'ячу, як він контролюється і довговічність струн. Формули є різноманітні, наприклад 16/15, 16/19, 18/20 та інші. Чим менша кількість струн тим більше можна накручувати м'яч, сильніше виходить удар і тим частіше рвуться струни. Чим більша кількість струн, тим більшим буде контроль за м'ячем і довше протримаються струни. Ми радимо вибирати ракетку, з якою Ви будете почувати себе комфортно на корті, залежно від стилю гри.

  • Ваш список
    “Список порівняння” порожній
Фільтр
Знайдено 5 
Видалити список?
Щоб вести свій список бажань, нужно